Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Aurorka rozdaje koszulki
Aurorka rozdaje koszulki
2 VII 2013, 23:10:00 | Kategoria: Administracyjne
Zależy nam na ciągłym ulepszaniu serwisu i oferowanych przez nas usług – nawet tych za free. Dlatego każdy krytyczny email jest przez nas czytany i zgłaszane w nich uwagi są bardzo często uwzględniane. Dzisiaj chciałabym zaprosić Państwa bardzo serdecznie do "zabawy" w której do zdobycia są nasze firmowe koszulki.


Mianowicie wystarczy, że:

po 1. klikniesz „Lubię to” na naszym facebookowym funpage,
lub dodasz stronę Pogody.TV do swoich kręgów na Google+

po 2. za subskrybujesz nasz kanał na YouTube

po 3. podzielisz się z nami oraz z innymi użytkownikami opinią, wrażeniem na temat aplikacji Pogody.TV - jeżeli nie korzystasz z platformy Smart.TV możesz przetestować wersję demonstracyjną naszej aplikacji dostępną pod adresem http://www.pogody.tv/,
ale pamiętaj aby podzielić się z nami i innymi użytkownikami swoimi wrażeniami.

Wśród autorów komentarzy na FB, G+ i YT rozlosujemy 20 naszych koszulek

Serdecznie zapraszam

Aurorka
Redaktor: Boss
Meteopedia
(ENSO) opisuje cykl zjawisk El Niño – La Niña, normalnie kojarzonych z propagacją pomiędzy zachodnim i wschodnim tropikalnym Pacyfikiem, ale mających wpływ, poprzez telekonekcje, także z pogodą daleko na południe i na północ od równika.



Indeks oscylacji południowej (ang. Southern Oscillation Index, w skrócie SOI) jest wyliczany z różnic ciśnień atmosferycznych miesięcznych lub sezonowych pomiędzy wyspami Tahiti a Darwin (Australia).



Ujemny wskaźnik SOI wskazuje na występowanie El Niño, który ma wpływ na globalny klimat. El Niño powoduje wzrost ocieplenia centralnego i wschodniego Pacyfiku, zmniejszenie siły stałych wiatrów oceanicznych Atlantyku oraz spadek opadów we wschodniej i północnej Australii.



Dodatni wskaźnik SOI ma przeciwny wpływ niż ujemny wskaźnik SOI, dodatkowo wody centralnego i wschodniego Pacyfiku są chłodniejsze.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne