Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Trzęsienie ziemi na Węgrzech
Trzęsienie ziemi na Węgrzech
31 I 2011, 10:16:21 | Kategoria: Katastrofy

W sobotę o godziny 18:41 czasu polskiego w północno- wschodnich Węgrzech miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 4,3 stopnie w skali Richtera.

Wstrząsy, które trwały 38 sekund, były najsilniej odczuwane między Budapesztem a Gyoer. W Komarom - po węgierskiej stronie granicy i w Komarnie - po stronie słowackiej mieszkańcy, ogarnięci paniką wybiegli na ulicę w obawie przed dalszymi wstrząsami. Zawiodły niektóre serwery, w Szekesfehervar i Veszprem oraz w różnych miejscowościach po stronie słowackiej przesuwały się meble w mieszkaniach, spadały obrazy. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się niedaleko miasta Oroszlany, 70 kilometrów na zachód od Budapesztu. Było to najsilniejsze trzęsienie ziemi na Węgrzech od 15 sierpnia 1985 roku, kiedy to wstrząsy miały siłę 5 stopni w skali Richtera.


Redaktor: wiacek
Meteopedia
Chmura burzowa (Cumulonimbus) inaczej nazywana chmurą kłębiasto-deszczową lub kłębiasto-opadową stanowi praktycznie ostatnie stadium rozwoju chmur kłębiastych. Ma ona postać potężnych gór lub wież. Wierzchołki są spłaszczone i często przypominają swoim kształtem kowadło. Poniżej zwykle bardzo ciemnej podstawy możemy zaobserwować ciemne smugi deszczu (Praecipitatio).
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne