Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Osuwiska
Osuwiska
17 IX 2010, 12:57:44 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej informuje, że w ramach umowy nr 181/2008/Wn-07/FG-GO-TX/D z dnia 17.09.2008 r. na realizację przedsięwzięcia „System Osłony Przeciwosuwiskowej SOPO – Etap II - Kartowanie i wykonywanie map osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi dla obszaru Karpat Polskich (75 % powierzchni) oraz monitorowanie wybranych osuwisk w Karpatach” stworzono możliwość sfinansowania prac kartograficzno-dokumentacyjnych na terenach wystąpienia ruchów masowych ziemi w wyniku ulewnych i długotrwałych opadów w 2010 roku.

W związku z powyższym NFOŚiGW prosi o dokonywanie zgłoszeń przez jednostki samorządu terytorialnego i inne podmioty publiczne na wykonanie tych prac do Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB), na adres mailowy: geologiasrodowiskowa@pgi.gov.pl . PIG-PIB będzie kierował grupy interwencyjne na zgłoszone osuwiska, a Narodowy Fundusz będzie finansował prace kartograficzno-dokumentacyjne, na podstawie rozliczeń złożonych przez PIG-PIB. Finansowanie będzie się zatem odbywać z pominięciem podmiotu zgłaszającego wykonanie prac na osuwisku.

Wynagrodzenie za wykonaną przez PIG-PIB pracę nie będzie obciążać budżetu jednostek zgłaszających ich wykonanie. Podmioty te będą zobowiązane do przedłożenia oświadczenia Państwowemu Instytutowi Geologicznemu, że środki finansowe za prace wykonane przez PIG-PIB nie zostały i nie będą wypłacone z przyznanych dotacji na cele związane z usuwaniem skutków powodzi lub osuwiskowe, a także ze środków własnych, celem uniknięcia podwójnego finansowania tego typu prac na osuwiskach. Oświadczenie zostanie dołączone do rozliczenia przedkładanego do Narodowego Funduszu i będzie podstawą do wypłacenia PIG-PIB środków za wykonane prace.

Źródło: http://www.nfosigw.gov.pl/


Redaktor: wiacek
Meteopedia
Kontynentalna masa powietrza kształtuje się nad rozległymi obszarami lądowymi. Podstawową jej cechą jest niewielka wilgotność. Latem jest cieplejsza niż masa morska, a chłodniejsza w sezonie zimowym, w tej samej strefie szerokości geograficznej.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne