Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o pogodzie wpisz swój e-mail.
Ankieta
Aktualności › Klimat ›

Afera klimatyczna
18 XII 2009, 13:39:36 | Kategoria: Klimat
Pod koniec zeszłego tygodnia, tuż przed rozpoczęciem szczytu klimatycznego w Kopenhadze, z serwera Uniwersytetu Wschodniej Anglii skradziono setki e-maili, a Haker który tego dokonał, opublikował je w internecie.
Z korespondencji naukowców jasno wynika, że globalne ocieplenie nie postępuje tak szybko, jak się o tym informuje. Czyżby naukowcy sami podkręcali atmosferę w sprawie zmian klimatycznych, tylko po to by dostawać coraz większe dotacje na badania?
W meilach naukowcy omawiali miÄ™dzy sobÄ… sposoby tuszowania danych, które by mogÅ‚y obalić mit o globalnym ociepleniu. UrzÄ™dnicy ONZ oraz sami naukowcy odwracajÄ… kota ogonem, mimo, że informacje zawarte  w meilach sÄ… jednoznaczne, a wg. nich kradzież zostaÅ‚a zlecona przez osoby,
którym zależało na podważeniu wiarygodności międzynarodowego szczytu klimatycznego w Kopenhadze. Szczyt klimatyczny powoli dobiega końca, a jakie będzie miał konsekwencje?
Górnicza "Solidarność" już ostrzegła:
jeśli Polska zgodzi się na głęboką redukcję emisji CO2, w ciągu dziesięciu lat w Polsce zostanie zlikwidowanych nawet 200 tys. miejsc pracy. Dlatego górnicy chcą, by Polska zawetowała pakiet klimatyczny na konferencji w Kopenhadze.
Redaktor: wiacek
Meteopedia
sytuacja w tropikalnym Pacyfiku z wiatrami pasatowymi silniejszymi niż średnia. Wiatry pasatowe mają składową wiatru wiejącą ze wschodu i spiętrzają ocean (o około 60 cm) w zachodnim Pacyfiku, transportują także wilgotność. Temperatura oceanu w zachodniej części Pacyfiku jest stosunkowo wysoka co powoduje burze i powstawanie cyklonów tropikalnych.



Konsekwencją ruchu wód oceanicznych oraz pasatów są bardziej obfite deszcze monsunowe w Indiach oraz intensywniejsze niż zazwyczaj opady w Australii, Indonezji oraz Afryce południowo-zachodniej. Poprzez zepchnięcie polarnego prądu strumieniowego znad Kanady nad obszar Stanów Zjednoczonych przyczynia się do ochłodzenia zim w tym rejonie.



W latach występowania La Niña, słabnie również podzwrotnikowy prąd wiejący nad Zatoką Meksykańską, umożliwiając huraganom znad Oceanu Atlantyckiego przesuwanie się na zachód.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne