Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Powrót Bizona?
Powrót Bizona?
10 XI 2009, 14:19:25 | Kategoria: Przyroda i ochrona środowiska

Władze Parku Narodowego Banff ( Kanada) planują reintrodukować (ponowne wprowadzenie na stare miejsca bytowania rodzimych gatunków zwierząt i roślin, kiedyś tam żyjących, lecz wcześniej wytępionych), populację Bizona.


Przez tysiące lat obszar wzdłuż skalistych, wschodnich stoków Gór Skalistych był naturalnym siedliskiem Bizona. Niestety ostatni przedstawiciele tego gatunku zostali wybici około 100 lat temu. Przez kilkadziesiąt lat na terenie PN Banff żyło małe stado Bizona krajowego, ale zostało ostatecznie usunięte w 1990 roku. Pomysł przywrócenia Bizona do środowiska spotkał się z entuzjazmem i szerokim poparciem społeczeństwa. Projekt zakłada pełne przywrócenie Bizona oraz jak najmniejszą ludzką ingerencję w dalszy rozwój stada.


Redaktor: Krzysztof
Meteopedia
Troposfera - warstwa atmosfery przylegająca do powierzchni ziemi charakteryzująca się najmniejszą miąższością, zmienną w czasie i przestrzeni.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne