Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Zdjęcia satelitarne
30 I 2001, 11:00:00 | Kategoria: Ciekawostki
Na zdjęciach satelitarnych widoczne są duże zawirowania chmur okrywających Ziemię. Wiry podkreślają ciągły ruch gazów w troposferze, który wpływa na pogodę. Wiele z głównych stanów pogody można z łatwością dostrzec. Wzdłuż równika, na przykład, znajduje się pas chmur długości tysięcy kilometrów utworzony dzięki intensywnemu ciepłu słońca, które powoduje unoszenie się powietrza prądami wstępującymi. Powietrze to zabiera wilgoć znad oceanu tak wysoko, że oziębiając się i skraplając tworzy ona chmury.
Redaktor: Slawek
Meteopedia
krater na powierzchni Marsa o średnicy 154 km. W 1991 roku został on nazwany od nazwiska australijskiego astronoma-amatora Waltera Gale′a. We wnętrzu krateru Gale znajduje się góra Aeolis Mons wznosząca się ponad brzeg krateru.





Ponieważ warstwowa struktura tej wysokiej na 5,5 km góry wskazuje, że może zawierać długą sekwencję osadów zachowujących geologiczną historię Marsa, krater ten został wybrany jako cel lądowania łazika Curiosity. Lądowanie nastąpiło 6 sierpnia 2012.


Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne