Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Wkrótce wiosna
5 III 2001, 12:00:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
W miniony weekend pogodę w Polsce kształtował niż rozdzielający dwie masy powietrza: ciepłą, która zalegała nad południową częścią kraju i tam występowały opady deszczu ze śniegiem i deszczu oraz chłodniejszą zalegającą nad centralną i północną częścią kraju powodującą występowanie mokrego śniegu. Warunki te bardzo komplikowały życie kierowcom, bo wiele dróg było ośnieżonych i oblodzonych. Według ostatnich danych był to jeden z ostatnich ataków zimy. W ciągu najbliższych dni powolne ocieplenie przyniesie nocne i ranne mgły i wzrost temperatury do ok. 13 st.C.
Redaktor: synoptyk
Meteopedia




Komórka cyrkulacyjna Hadleya- jest to obwód cyrkulacyjny, który przemieszcza powietrze pomiędzy równikiem a zwrotnikami z ruchem wstępującym (ku górze) na równiku, a zstępującym (ku dołowi) w rejonie zwrotników.


Komórka cyrkulacyjna Ferrela- jest to obwód cyrkulacyjny przemieszczający masy powietrza w umiarkowanych szerokościach geograficznych ruchem wstępującym w okolicach kół podbiegunowych, a ruchem zstępującym w rejonie zwrotników.


Polarna komórka cyrkulacyjna- jest to układ cyrkulacyjny, który odpowiada za przemieszczanie się powietrza w strefach polarnych, ruchem zstępującym w pobliżu biegunów geograficznych i wstępującym w okolicach kół podbiegunowych.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne