Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Prognozy

...
...
Do południa zachmurzenie będzie umiarkowane, a po południu wzrost zachmurzenia do dużego z przejaśnieniami. Późnym popołudniem i wieczorem możliwe są opady słabego deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 2-4 st.C, minimalna ok. 1-0 st.C (temperatura z godz. 8:00 -2 st.C). Wiatr umiarkowany z kierunków południowo-wschodnich i południowych ok. 4-6 m/s (18 km/h). Jutro zachmurzenie duże z okresowymi opadami śniegu z deszczem w godzinach rannych, a w ciągu dnia deszczu. Cieplej: temperatura od 4 do 6 st.C. Wiatr południowy umiarkowany 4-7 m/s (18-22 km/h).
9 III 2001, 12:30:00 | Kategoria: Prognozy
Dzisiaj w całym kraju pogoda będzie sprzyjać imprezom z okazji "Dnia Kobiet". Sporo chmur ale też i dużo słońca, a niewielkie opady deszczu tylko na Pomorzu Zachodnim. Temperatura w ciągu dnia 5-7 st.C na wschodzie do 8-10 st.C na zachodzie i południu kraju.
8 III 2001, 12:00:00 | Kategoria: Prognozy
Ustępujący wyż spowodował, że nad południową i zachodnią Europę zacznie napływać ciepła masa powietrza z południa i południowego-zachodu. Pomimo opadów deszczu temperatura na zachodzie w ciągu dnia będzie około 10-14 st.C., a na południu kontynentu przekroczy znacznie 15 st.C. i miejscami może osiągnąć 18-20 st.C.
6 III 2001, 12:00:00 | Kategoria: Prognozy
W niedzielę w Oberstdorfie nastąpi pogorszenie pogody. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami i opadami śniegu i śniegu z deszczem. Wiatr południowo-zachodni umiarkowany 4-8 m/s. Temperatura rano od -1 do -3 st.C, a w dzień od -1 do +1 st.C.
3 III 2001, 12:00:00 | Kategoria: Prognozy
Wprawdzenie nie wiemy czy nasz skoczek będzie jutro latał, ale podajemy, że w Oberstdorfie będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Możliwy słaby śnieg. Wiatr zachodni słaby i umiarkowany 2-5 m/s. Temperatura rano od -2 do -4 st.C, a w dzień od -2 do 0 st.C.
2 III 2001, 11:00:00 | Kategoria: Prognozy
W nadchodzącym tygodniu pogoda będzie w "kratkę". Początek tygodnia będzie ciepły z opadami deszczu, wietrznie. Środek tygodnia umiarkowany, koniec tygodnia zimny i ponownie wietrzny, miejscami popada śnieg zwłaszcza na północy i wchodzie kraju.Temperatura na początku tygodnia będzie się wahać od 10 st. C w dzień do -5 st. C w nocy. Pod koniec tygodnia temperatura spadnie od 2 st. C w dzień do -4 st. C w nocy. Na Bałtyku sztormy.
10 II 2001, 11:00:00 | Kategoria: Prognozy
Z wielkim żalem i przykrością informuję wczasowiczów, że w nadchodzącym tygodniu szanse na szusy po naturalnym śniegu są bardzo małe. Napływać będzie do naszego kraju ciepłe i wilgotne powietrze z południowego-zachodu, które spowoduje zanik i tak małej ilości białego puchu w górach. Taki stan rzeczy utrzyma się do końca tygodnia.
22 I 2001, 11:00:00 | Kategoria: Prognozy
W dniu dzisiejszym obserwacje zaćmienia Księżyca w kraju będą utrudniały chmury. Na północnym-wschodzie i centrum kraju również mgły, a w Małopolsce stopniowo zanikające opadu deszczu ze śniegiem i śniegu. Największe prawdopodobieństwo obserwacji zaćmienia Księżyca, ale również przez chmury, mogą mieć mieszkańcy Wielkopolski i Dolnego Śląska. Fazy zaćmienia Księżyca: 18:43 - półcień (niewidoczny gołym okiem); 19:42 - całkowite zaćmienie; 22:59 - koniec zaćmienia.
9 I 2001, 11:00:00 | Kategoria: Prognozy
W okresie nadchodzących Świąt pogoda w dalszym ciągu będzie typowo jesienna. W środę w całym kraju spodziewamy się dużego zachmurzenia i gdzieniegdzie deszczu. Będzie też trochę chłodniej. Temeratura w nocy spadnie do 10 - 8 st. C, w ciągu dnia wzrośnie od 11 - 13 st. C na zachodzie i północy kraju do 14 - 16 st. C w centrum i na południowym - wschodzie. W czwartek i piątek w całym kraju dość pogodnie i na ogół bez opadów. Temperatura w nocy i nad ranem 8 - 5 st. C, w ciągu dnia osiągnie od 11 - 13 st. C na północy kraju do 14 - 16 st. C na południu. [TD]
31 X 2000, 11:00:00 | Kategoria: Prognozy
Od niedzieli do wtorku prawie w całym kraju możemy spodziewać się zachmurzenia umiarkowanego. Wprawdzie gdzieniegdzie może spaść deszcz, ale będzie on na ogół krótkotrwały i niezbyt intensywny. Wiatr będzie wiał z południa lub południowego - zachodu słabo lub umiarkowanie. Jedynie w górach jego siła będzie dużo większa - w poniedziałek i wtorek spodziewany jest tam halny. Temperatura w nocy spadnie do 10 - 7 st. C, w dzień wzrośnie do 11 - 13 st. C na północy kraju 13 - 15 st. C w centrum i 15 - 17 st. C na południu kraju. W środę spodziewamy się zmiany pogody. Przeważać będzie zachmurzenie duże. Na wschodzie kraju zalegać będzie strefa opadów deszczu, w pozostałej części kraju przeważać będą przelotne opady deszczu. Wiatr skręci na zachodni. Jego siła wzrośnie do umiarkowanego i dość silnego. Termometry w nocy wskarzą 11 - 9 st. C, w dzień 8 - 10 st. C na ...
28 X 2000, 12:00:00 | Kategoria: Prognozy
...
...
Meteopedia
Tylna część niżu to jeden z podstawowych obszarów, obok ciepłego wycinka (sektora), jakie wydziela się w obrębie układu niskiego ciśnienia.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne