Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Prognozy

...
...
Pogoda nie będzie nas rozpieszczać w nadchodzące Święta. Będzie pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura w dzień spadnie do 2 - 4 st. C. Dlatego Wielkanoc proponujemy spędzić w Maroku przy pięknej słonecznej aurze lub na Wyspie Wielkanocnej. Amatorzy pustynnego safari mogą spodziewać się temperatur dochodzących do 31 st. C. Nad morzem temperatury wyniosą ok. 20 st. C. Osobom mającym trochę więcej czasu (i dużo więcej pieniędzy) możemy polecić pobyt na Florydzie, gdzie panuje upalna pogoda z temperaturami od 28 do 34 st. C.
12 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
W północnej i zachodniej części Europy pogoda będzie podobna do tej w Polsce, czyli pochmurnie i okresami opady deszczu. Słonecznie będzie w Hiszpanii i pierwszego dnia Świąt we Włoszech. W Afryce i Południowej części Azji śmingus - dyngus jest jak najbardziej wskazany, temperatury będą osiągały 25 - 30 st. C, tylko w Johannesburgu odrobinę zimniej 14 st. C. Również w Kanadzie będzie chłodno 4 - 8 st. C. Dużo cieplej będzie w Ameryce Południowej i Australii bo 25 - 30 st. C.
11 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
Przez kolejne dni przez obszar kraju przemieszczać się będą niże z frontami atmosferycznymi o różnej aktywności. Zachmurzenie na ogół duże z przejaśnieniami i rozpogodzeniami: w sobotę najwięcej chmur w zachodniej części kraju, na wschodzie więcej słońca, a w niedzielę - ku sprawiedliwości - na zachodzie więcej słońca, na wschodzie dużo chmur. Temperatury wiosenne od 16-18 st. C na wschodzie, do 12-15 st. C na zachodzie kraju. Zażywajmy spacerów w dzień, bo w nocy temperatura jeszcze około 5-2 st. C.
6 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
Od soboty w całym kraju panuje iście letnia pogoda. Zdjęliśmy ciepłe ubrania, co nie oznacza, że można je schować głęboko do szafy. Temperatura w dzień od 15 do 19 st. C, miejscami około 20 lub lekko powyżej. Zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane i gdzieniegdzie możliwy słaby opad deszczu. Ten stan rzeczy potrwa jeszcze parę dni, a potem czeka nas zmiana na porę wiosenną.
2 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
Najbliższe dwa dni jeszcze pogodne i dość chłodne z temperaturą rano ok. -7 st. C na Podlasiu, do -3 st. C na zachodzie kraju. Następne dni i noce wiosenne ciepłe ale sporo chmur i miejscami będą występowały opady deszczu.
27 III 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
Początek wiosny i weekend w dalszym ciągu chłodny, temperatura od 0 st.C na Suwalszczyźnie, do 6-7 st.C na południu kraju. W południowej części Polski będzie dużo chmur, a na Ślądku i w Małopolsce może popadać śnieg i śnieg z deszczem. Mieszkańcy północnej Polski w miejscach osłoniętych będą mogli opalać twarze.
22 III 2001, 13:00:00 | Kategoria: Prognozy
Dzisiaj, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny (Dzień Wagarowicza), pogoda będzie sprzyjała spacerom i wagarowiczom. Samopoczucie dobre, czas reakcji w normie i nie powinniśmy odczuwać żadnych dolegliwości. Wieczorem i w nocy na południowym-zachodzie pogorszenie pogody i wzrost zachmurzenia, a na Pogórzu Sudeckim miejscami możliwe opady śniegu. Temperatura w nocy poniżej 0 st.C a w ciągu dnia 2 - 7 st.C.
21 III 2001, 13:00:00 | Kategoria: Prognozy
Najtrudniejszym elementem do prognozowania pogody w miejscowościach górskich jest kierunek i prędkość wiatru, ze względu na zróżnicowane ukształtowanie terenu, a czynnik ten odgrywa ważną rolę w trakcie wykonywania lotów narciarskich. W naszej prognozie element ten sprawdzi się w 100%. W sobotę do południa zachmurzenie będzie duże z opadami, w dolnych partiach gór deszczu, w wyższych śniegu. Skocznia w Planicy znajduje się na wysokości ok. 1200 - 1300 m i tam spodziewamy się opadów deszczu ze śniegiem. Temperatura w okolicy skoczni narciarskiej w godzinach 10 - 12 wynosić będzie 3,5 st. C, wiatr może być niestety niekorzystny. Bedzie wiał z kierunku południowo - zachodniego i jego prędkość będzie wynosić 4 - 7 m/s. W niedzielę pogoda niewiele się zmieni.
16 III 2001, 13:00:00 | Kategoria: Prognozy
Tym razem najbliższy weekend proponujemy spędzić na Sycylii lub zachodnim wybrzeżu Turcji. Pogoda w tych rejonach będzie już letnia, chociaż nie upalna. Szczęśliwcy zobaczą dużo słońca z nielicznymi chmurkami. Temperatury w ciągu dnia będą osiągały 20 - 22 st. C, w nocy też ciepło bo 16 - 14 st. C. W nocy może trochę popadać lub zagrzmieć.
15 III 2001, 12:00:00 | Kategoria: Prognozy
Jurto nad morzem nie należy spodziewać się jeszcze wiosny. Będzie dużo chmur, przelotnie popada deszcz, możliwy również deszcz ze śniegiem. Temperatura ok. 4-5 st.C. Spacer jest możliwy tylko z parasolem. Natomiast w górach będzie więcej słońca, może również popadać, ale nie tak jak nad morzem.
14 III 2001, 12:00:00 | Kategoria: Prognozy
...
...
Meteopedia
Pierwszy system klasyfikacji chmur został zaproponowany ponad 200 lat temu (1802r.) przez francuskiego przyrodnika – Lamarcka. W trzeciej części Rocznika meteorologicznego opisał pięć postaci chmur: zamglone, masywne, poplamione, rozwiane i zgrupowane. Później dopisał jeszcze 7 kolejnych form chmurowych. Jednak jego klasyfikacja nie została przyjęta przez środowisko naukowe.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne