Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Prognozy

...
...
Jutro w całym kraju słonecznie i bardzo ciepło. Temperatury w ciągu dnia od 22 st. C na Pomorzu i Wybrzeżu do 28 - 29 st. C na południu kraju. W sobotę i niedzielę w centrum i na wschodzie kraju nadal słonecznie i ciepło z temperaturami w ciągu dnia do 30 st. C na Górnym Śląsku i w Małopolsce. Na zachodzie i północy kraju więcej chmur i miejscami będą występowały burze z przelotnymi opadami deszczu. Chłodniej - temperatury w ciągu dnia od 15 - 20 st. C na wybrzeżu i Pomorzu, do 20 - 24 st. C na zachodzie kraju. Noce ciepłe, ale miejscami możliwe przelotne opady deszczu z burzami szczególnie na zachodzie i w centrum kraju. Temperatury nad ranem od 13 st. C do 8 - 6 st. C w niedzielę na północy kraju.
3 V 2001, 12:00:00 | Kategoria: Prognozy
Jutro, tak jak za dawnych lat, w dniu 1-go maja w całym kraju piękna i słoneczna pogoda. Będzie ciepło a w niektórych miejscach bardzo ciepło. Zachęcamy Państwa do przebywania na świeżym powietrzu w miłej przyjacielskiej atmosferze.
30 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
Długi weekend będzie pogodny i ciepły. W pierwszych dniach miejscami może popadać deszcz lub zagrzmieć. Temperatura w dzień osiągnie 11 - 14 st. C na północy kraju, do 16 - 18 st. C na południu. Następne dni będą jeszcze cieplejsze i pełne słońca: od 16 - 18 st. C na północy do 22 - 25 st. C na południu.
26 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
Po chłodach i opadach oraz typowo wiosennej pogodzie od dzisiaj, prawie w całym kraju będzie cieplej, ale jeszcze z opadami na wschodzie. Temperatury już wiosenne od 12-14 st. C na zachodzie, do 8-10 st. C na wschodzie. Jutro w całym kraju już bez opadów i ciepło: 11-13 st. C na północy, 15-18 st. C w centrum i na południu. W ciągu najbliższych dni nadal ciepło, ale jeszcze miejscami będą występowały przelotne opady deszczu i są możliwe lokalne wiosenne burze.
24 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
W nadchodzący weekend w całym kraju będzie sporo chmur, miejscami wystąpią opady deszczu. Obierzyświatom polecamy wyjazd w Bieszczady, na Zamojszczyznę, lub gdzieś w okolice Lublina. W tych rejonach będzie najcieplej - temperatury ok. 14 - 16 st. C. Pomimo wszystko pamiętajmy, aby zabrać ze sobą parasol. W pozostałej części kraju temperatury ok. 10 - 12 st. C.
19 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
W sobotę idąc święcić jajka zabierzmy ze sobą parasole i trzymajmy je mocno, bo będzie wiało. Będzie również padać deszcz ze śniegiem. W niedzielę pogoda nie zmieni się. Temperatura maksymalna: 2 - 5 st. C. W poniedziałek jedynie w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku chwilami pojawi się słońce. No i będzie o 2 - 3 stopnie cieplej.
13 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
Pogoda nie będzie nas rozpieszczać w nadchodzące Święta. Będzie pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura w dzień spadnie do 2 - 4 st. C. Dlatego Wielkanoc proponujemy spędzić w Maroku przy pięknej słonecznej aurze lub na Wyspie Wielkanocnej. Amatorzy pustynnego safari mogą spodziewać się temperatur dochodzących do 31 st. C. Nad morzem temperatury wyniosą ok. 20 st. C. Osobom mającym trochę więcej czasu (i dużo więcej pieniędzy) możemy polecić pobyt na Florydzie, gdzie panuje upalna pogoda z temperaturami od 28 do 34 st. C.
12 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
W północnej i zachodniej części Europy pogoda będzie podobna do tej w Polsce, czyli pochmurnie i okresami opady deszczu. Słonecznie będzie w Hiszpanii i pierwszego dnia Świąt we Włoszech. W Afryce i Południowej części Azji śmingus - dyngus jest jak najbardziej wskazany, temperatury będą osiągały 25 - 30 st. C, tylko w Johannesburgu odrobinę zimniej 14 st. C. Również w Kanadzie będzie chłodno 4 - 8 st. C. Dużo cieplej będzie w Ameryce Południowej i Australii bo 25 - 30 st. C.
11 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
Przez kolejne dni przez obszar kraju przemieszczać się będą niże z frontami atmosferycznymi o różnej aktywności. Zachmurzenie na ogół duże z przejaśnieniami i rozpogodzeniami: w sobotę najwięcej chmur w zachodniej części kraju, na wschodzie więcej słońca, a w niedzielę - ku sprawiedliwości - na zachodzie więcej słońca, na wschodzie dużo chmur. Temperatury wiosenne od 16-18 st. C na wschodzie, do 12-15 st. C na zachodzie kraju. Zażywajmy spacerów w dzień, bo w nocy temperatura jeszcze około 5-2 st. C.
6 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
Od soboty w całym kraju panuje iście letnia pogoda. Zdjęliśmy ciepłe ubrania, co nie oznacza, że można je schować głęboko do szafy. Temperatura w dzień od 15 do 19 st. C, miejscami około 20 lub lekko powyżej. Zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane i gdzieniegdzie możliwy słaby opad deszczu. Ten stan rzeczy potrwa jeszcze parę dni, a potem czeka nas zmiana na porę wiosenną.
2 IV 2001, 14:00:00 | Kategoria: Prognozy
...
...
Meteopedia
Troposfera - warstwa atmosfery przylegająca do powierzchni ziemi charakteryzująca się najmniejszą miąższością, zmienną w czasie i przestrzeni.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne