Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Prognozy

...
...
Wszystko wskazuje na to że lato z upalnymi temperaturami mamy już za sobą. Do końca miesiąca możemy spodziewać się trochę słońca, ale temperatury za sprawą chłodniejszej masy powietrza z północnego - zachodu nie powinny przekroczyć 21 st. C. Opadów w tych dniach będzie mniej i uciążliwy wiatr osłabnie. Noce również chłodniejsze, bo tylko 11 - 8 st. C.
28 VIII 2001, 12:00:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend proponujemy Państwu dobrą pogodę. W piątek i sobotę zachmurzenie w całym kraju będzie małe i umiarkowane, a temperatury osiągną: na Pomorzu 23 - 24 st. C, w centrum i na południu kraju 23 - 26 st. C. Niedziela prawie w całym kraju również będzie pogodna, jedynie po południu na Warmii i na Mazurach pojawić może się więcej chmur i lokalnie może popadać deszcz. Temperatury w dalszym ciągu letnie ok. 27 - 29 st. C. Woda w morzu nadal ciepła ok. 18 - 20 st. C.
23 VIII 2001, 13:00:00 | Kategoria: Prognozy
Jutro w Poznaniu w ciągu dnia pojawi się sporo chmur i miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Podczas rozpoczęcia zawodów nad Maltą występować będzie jeszcze sporo chmur, padać już nie powinno, zacznie się rozpogadzać. Podstawa chmur będzie wysoka i chmury nie przeszkodzą w oglądaniu pokazu sztucznych ogni. Wiatr słaby północno - wschodni. Temperatura podczas inauguracji zawodów oscylować będzie w granicach 18 st. C. [AS]
21 VIII 2001, 13:00:00 | Kategoria: Prognozy
W najbliższy weekend na Pomorzu i zachodzie kraju będzie dość pogodnie, okresami jednak sporo chmur i miejscami będą występowały przelotne opady deszczu z burzami; w centrum i na wschodzie nadal dużo słońca, ale wieczorami i w nocy możliwe lokalne burze z przelotnymi opadami deszczu.
16 VIII 2001, 18:00:00 | Kategoria: Prognozy
Weekend zapowiada się dość pogodny, ale chłodniejszy. W sobotę w ciągu dnia na Pomorzu i w Małopolsce chmur może przybywać i lokalnie w tych regionach przelotnie popada deszcz. W niedzielę już tylko na Pomorzu możliwy przelotny deszcz.
10 VIII 2001, 13:00:00 | Kategoria: Prognozy
Początek weekendu zapowiada się słonecznie i bardzo ciepło, a nawet upalnie. Możemy pozazdrościć wczasowiczom w nadmorskich miejscowościach. Temperatury na Wybrzeżu osiągną ok. 26 - 27 st. C, cieplej bo ok. 30 st. C będzie na południu kraju.
2 VIII 2001, 16:00:00 | Kategoria: Prognozy
W ciągu najbliższego weekendu na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, tylko w sobotę jeszcze na Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu wczasowiczów i turystów będą niepokoiły burze z przelotnymi opadami deszczu, które w niedzielę już zanikną. Temperatury w ciągu dnia w sobotę 26 - 29 st. C na zachodzie, 23 - 26 st. C na wschodzie kraju, w niedzielę 28 - 30 st. C na zachodzie i w centrum, 26 - 28 st. C na wschodzie kraju.
26 VII 2001, 12:00:00 | Kategoria: Prognozy
W nadchodzący weekend na zachodzie będzie dość pogodnie i bez opadów, natomiast na wschodzie kraju sporo chmur z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, które miejscami mogą być intensywne. W niedzielę opady i burze występujące na wschodzie kraju powinny powoli zanikać. Temperatury w ciągu dnia od 20 do 24 st. C.
18 VII 2001, 15:00:00 | Kategoria: Prognozy
W sobotę i niedzielę prawie w całym kraju zapanuje gorące lato. Temperatury w sobotę osiągną 22 - 25 st. C na zachodzie, 26 - 30 st. C w centrum i na wschodzie kraju. W niedzielę 26 - 30 st. C na zachodzie, 31 - 34 st. C w centrum i na wschodzie.
12 VII 2001, 12:45:00 | Kategoria: Prognozy
Pogoda będzie zachęcać, a nawet zmuszać do przebywania na świeżym powietrzu. Zachowajmy jednak umiar. Pamiętajmy o tym, że długie przebywanie na słońcu może być szkodliwe. W sobotę w całym kraju dużo słońca i tylko lokalnie na Dolnym Śląsku wystąpią burze z przelotnymi opadami deszczu. Temperatury w ciągu dnia 28 - 31 st. C, na Wybrzeżu trochę chłodniej 25 - 26 st. C.
5 VII 2001, 12:00:00 | Kategoria: Prognozy
...
...
Meteopedia
Mgła adwekcyjna jest zawiesiną drobnych kropelek wody, tworzącą formę podobną do chmury, ograniczającą widzialność, lecz mającą bezpośredni kontakt z powierzchnią gruntu.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne