Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Prognozy

...
...
W czwartek na północy pogodnie. Na południu deszcz i lokalne burze. Chłodniej.
W czwartek znajdziemy się na skraju niżu. Na południu strefa frontu atmosferycznego. Nad obszar kraju napływać będzie chłodniejsza masa powietrza. W ciągu dnia na południu dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Na północy rano mgły, po ich ustąpieniu pogodnie. W regionach środkowych w ciągu dnia sporo chmur i na granicy polsko – niemieckiej możliwy przelotny deszcz. Chłodniej. Od 16ºC na Suwalszczyźnie do 22ºC na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany, podczas burz silniejszy, wiatr z północy.
8 VI 2016, 10:25:00 | Kategoria: Prognozy
W Dzień Dziecka pogoda bez zmian. Nadal sporo chmur, przelotny deszcz, miejscami burze i ciepło.
Nad przeważającą częścią kontynentu europejskiego niż z frontami atmosferycznymi. Tylko w basenie Morza Śródziemnego i na północy wyże. Polska znajdzie się pod wpływem niżu z frontem atmosferycznym. Nadal nad obszar kraju napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze. W ciągu dnia pogodnie tylko na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Na pozostałym obszarze sporo chmur z przelotnymi opadami deszczu. Burze po południu na północy oraz w Sudetach. Temperatura maksymalna około 24 – 26ºC. Chłodniej na Wybrzeżu i w górach około 21ºC. Umiarkowany, podczas burz silniejszy i porywisty, wiatr z południa i ze wschodu.
31 V 2016, 10:23:00 | Kategoria: Prognozy
We wtorek słonecznie, ale burzowo. Nadal ciepło.
We wtorek znajdziemy się pod wpływem pola obniżonego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. W ciągu dnia na zachodzie i południu zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadam deszczu i burzami. Na pozostałym obszarze słonecznie. Maksymalnie przeważnie 23 - 26 stopni Celsjusza. Ciśnienie będzie się wahać. Na barometrach w południe około 1009 hPa. Słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, wiatr ze wschodu i północy.
23 V 2016, 09:54:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend przeważnie słonecznie i ciepło. Więcej chmur, deszcz i burze na południu.
Nad północną i centralną częścią Europy pole wysokiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem wyżu. Nad obszar kraju napływać będzie ciepła masa powietrza. W sobotę przeważnie słonecznie. Więcej chmur i przelotne opady deszczu tylko na południowym - wschodzie kraju. Maksymalnie 17 - 23°C. Umiarkowany, wschodni wiatr. W niedzielę na północy, zachodzie i w centrum pogodnie. Na pozostałym obszarze więcej chmur, przelotne opady deszczu i lokalne burze. Maksymalnie 16 - 23°C. Umiarkowany wschodni wiatr.
6 V 2016, 10:35:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 30 kwietnia - 01 maja 2016 roku.
Na Atlantyku i w północno - wschodniej części kontynentu europejskiego pola podwyższonego ciśnienia. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem pola podwyższonego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać zacznie cieplejsza masa powietrza. W sobotę na zachodzie pogodnie. Więcej chmur na wschodzie i na krańcach wschodnich opady deszczu. Od 10ºC na wschodzie do 18ºC na zachodzie. W niedzielę przejaśnienia i rozpogodzenia. Opady deszczu na północnym - wschodzie i w Sudetach. Od 13 - 14ºC na północnym - wschodzie do 18ºC na Lubelszczyźnie.
29 IV 2016, 10:26:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend. 23 - 24 kwietnia 2016 roku.
W weekend znajdziemy się w polu obniżonego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie chłodna i wilgotna masa powietrza. W sobotę dużo chmur. Okresowe opady deszczu na południu. Przelotnie popada również na północy. W nocy przygruntowe przymrozki. W dzień maksymalnie 10 - 15 stopni. Słaby, zmienny wiatr. W niedzielę. na wschodzie pochmurno z okresowymi opadami deszczu. Na zachodzie przejaśnienia, ale również przelotne popada deszcz. W nocy na zachodzie możliwe przymrozki, na wschodzie cieplej. W dzień maksymalnie tylko 9 - 10 stopni. Umiarkowany wiatr z zachodu i północy.
22 IV 2016, 10:54:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 16 i 17 kwietnia 2016 roku.
Na południowym – wschodzie, a w późniejszych terminach również na zachodzie pola wysokiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Warunki pogody nad Polską kształtować będzie niż z frontami atmosferycznymi znad Skandynawii. Nad obszar kraju napływać będzie wilgotna masa powietrza. W sobotę przeważnie pochmurno i deszczowo. Przejaśnienia na południowym – wschodzie i przed południem na północnym – zachodzie. Od 14ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do 21ºC w Małopolsce. Umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. W niedzielę przejaśnienia, z opadami deszczu na południowym – wschodzie oraz na Pomorzu, gdzie nie powinno padać. Na pozostałym obszarze dużo chmur z opadami deszczu. Na Dolnym Śląsku tylko około 8ºC. Na Podkarpaciu około 21ºC. Umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich.
14 IV 2016, 10:41:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend - 09 i 10 kwietnia 2016.
Pole podwyższonego ciśnienia na północy kontynentu. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad południowo - wschodniej części Europy z frontami atmosferycznymi. Do kraju napływać będzie wilgotna, a do południowo - wschodniej części kraju cieplejsza masa powietrza. W sobotę na Pomorzu pogodnie, na południu i wschodzie pochmurno z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze dużo chmur z przejaśnieniami. W niedzielę przejaśnienia na zachodzie i Pomorzu. Na pozostałym obszarze dużo chmur z opadami deszczu. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu przejaśnienia, ale również lokalne burze. Dość silny wiatr z kierunków północnych.
8 IV 2016, 10:20:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na 02 i 03 kwietnia 2016.
W weekend warunki pogody nad Polską kształtować będzie wyż. Wschodnia część kraju znajdzie się pod wpływem chłodniejszych mas powietrza, a zachodnia - cieplejszych. W sobotę w nocy przymorzek. Rano mgły. Po ich ustąpieniu w ciągu dnia w kraju przeważnie zachmurzenie umiarkowane i małe. Od 9 - 10°C na wschodzie dp 12°C na zachodzie. Słaby i umiarkowany zmienny wiatr. W niedzielę równie ładna pogoda, ale w dzień cieplej. W nocy na wschodzie ujemne temperatury i loklane mgły. W ciągu dnia w kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane. Od 12°C na wschodzie do 15 - 16°C na południu. Umiarkowany wiatr z kierunków wschodnich.
31 III 2016, 10:41:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na Wielkanoc.
W Wielką Sobotę pogodnie na północnym – zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze dużo chmur z przejaśnieniami. Strefa opadów deszczu przesuwać się będą z centrum na wschód kraju. Maksymlanie na termomertach od 6°C do 11°C. Poranek Wielkanocny, po ustąpieniu mgieł, pogodny. Tylko nad Lubelszczyzną więcej chmur i tam lokalnie może popadać. W ciągu dnia przeważnie pogodnie. Więcej chmur na wschodzie. A na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu lokalnie może popadać. Pod wieczór coraz wiecej chmur również na zachodzie i na Pomorzu Zachodnim oraz na Ziemii Lubuskiej może pokropić. Maksymalnie od 9°C do 16°C. W Śmigusa-Dyngusa na wschodzie i zachodzie możemy liczyć na rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze więcej chmur z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Pod wieczór zacznie też padać na zachodzie. Od 10°C do 15°C. Słonecznych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie rodziny życzą pracownicy Biura Prognoz „Aura”.
25 III 2016, 09:20:00 | Kategoria: Prognozy
...
...
Meteopedia
Jest to temperatura, przy której aktualne ciśnienie pary wodnej w powietrzu staje się ciśnieniem maksymalnym (nasycającym). Związana jest z przejściem wody ze stanu gazowego w ciekły. Mamy wtedy do czynienia z kondensacją pary wodnej (temperatura spada poniżej temperatury punktu rosy).
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne