Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Prognozy

...
...
Jutro Polska podzielona. Na zachodzie deszcz i burze na wschodzie słonecznie.
Nasz kraj znajdzie się pod wpływem skaju niżu znad północnego Atlantyku. Na zachodzie strefa frontu. Nad obszar kraju napływać będzie ciepła masa powietrza. Rano lokalne mgły we wschodniej części kraju po ich ustąpieniu, w ciągu dnia, wiele pogodnego nieba. W zachodniej części Polski sporo chmur z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Na termometrach maksymalnie od 20 – 23ºC na Pomorzu do 31ºC na Lubelszczyźnie. Słaby i umiarkowany wiatr z kierunków południowych.
28 VI 2016, 09:11:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend upał,  deszcz i burze.
We wschodniej części kontynentu europejskiego i nad Atlantykiem wyże. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Pogodę nad Polską kształtować będzie niż z frontami atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie gorąca i sucha masa powietrza. W sobotę przed południem przeważnie słonecznie. Więcej chmur, przelotny deszcz i lokalne burze na północnym - zachodzie i w górach. Po południu sporo chmur na Pomorzu, zachodzie, w centrum i w górach. Deszcz i lokalne burze w regionach południowych, na krańcach zachodnich i na Pomorzu. W nocy bardzo ciepło od 22ºC na zachodzie do 19 - 18ºC na wschodzie. Maksymalnie od 30ºC na Wybrzeżu do 35ºC w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i na Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany, podczas burz silniejszy, południowy wiatr. W niedzielę od zachodu po wschód przemieszczać się będzie strefa zachmurzenie i opadów deszczu oraz lokalnych burz. W nocy nadal bardzo ciepło około 22 - 20ºC. Temperatura maksymalna od 23ºC na zachodzie do ...
23 VI 2016, 10:17:00 | Kategoria: Prognozy
W czwartek słonecznie i bardzo ciepło. Na południowym - wschodzie deszcz.
W czwartek na przeważającym obszarze Europy rozległy wyż. Niże z frontami atmosferycznymi nad Wyspami Brytyjskimi i na południowym - wschodzie kontynentu europejskiego. Polska znajdzie się pod wpływem wyżu, a nad obszar naszego kraju napływać będzie bardzo ciepła i sucha masa powietrza. Rano mgły w regionach północnych. Przed południem dość pogodnie w regionach wschodnich, jednak miejscami na południowym - wschodzie może popadać deszcz. Na pozostałym obszarze kraju słonecznie. Po południu bez zmian. Przeważnie dużo słońca, na wschodzie więcej chmur i miejscami, na południowym - wschodzie, deszcz. Możliwe tam również burze. W nocy ciepło. Minimalnie przeważnie około 18 - 15ºC. W obszarach podgórskich około 14 - 12ºC. W dzień maksymalnie od 26ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej i na obszarach podgórskich do 32ºC na północy Mazowsza. Słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.
22 VI 2016, 09:51:00 | Kategoria: Prognozy
W weekend bardzo ciepło, ale miejscami popada deszcz.
Polska początkowo znajdzie się pod wpływem niżu, a w kolejnych terminach warunki pogody nad krajem kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. Nad obszar kraju napływać będzie ciepła i umiarkowanie wilgotna masa powietrza. W sobotę przed południem na północy i północnym – zachodzie sporo chmur i miejscami popada deszcz. Na pozostałym obszarze pogodnie. Po południu sporo chmur z deszczem na północy i zachodzie. Może również popadać w Beskidach. Na pozostałym obszarze pogodnie. Maksymalnie od 18 – 19ºC na Pomorzu Wschodnim do 28ºC na Lubelszczyźnie. Słaby i umiarkowany na Pomorzu dość silny wiatr z południowego – zachodu. W niedzielę rano lokalne mgły. Po ich ustąpieniu przeważnie pogodnie. Więcej chmur z przelotnym deszczem na Pomorzu i na południowym – wschodzie. Po południu nadal przeważnie pogodnie. Więcej chmur i deszcz na na południowym – wschodzie i tam lokalne burze, na Pomorzu oraz na południowym – zachodzie. Maksymalnie od 22 – 24ºC na Pomorzu do 28 ...
16 VI 2016, 10:53:00 | Kategoria: Prognozy
W środę sporo chmur z opadami deszczu i lokalnymi burzami.
Jutro Polska znajdzie się pod wpływem rozległego niżu z frontami atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie umiarkowanie ciepła i wilgotna masa powietrza. Przed południem sporo chmur i opady deszczu na północnym - wschodzie, zachodzie i południu. Na pozostałym obszarze pogodnie. Po południu pochmurno i deszczowo na zachodzie i południowym - zachodzie. Sporo chmur i również deszcz w środkowej części Pomorza, w centrum i na południowym - wschodzie oraz na Suwalszczyźnie. Na pozostałym obszarze pogodnie. Burze na pólnocnym - zachodzie w centrum i na południowym - wschodzie. Maksymalnie od 19 - 20ºC na zachodzie do 26ºC na Lubelszczyżnie. Słaby i umiarkowany zmienny wiatr.
14 VI 2016, 11:34:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na weekend 11 - 12 czerwca 2016 roku.
W sobotę znajdziemy się na skraju niżu, a w niedzielę pod wpływem wyżu z centrum nad Morzem Bałtyckim. Nad obszar kraju napływać będzie chłodniejsza masa powietrza. W sobotę w nocy na północnym - wschodzie i w centrum pogodnie. Na pozostałym obszarze sporo chmur. Zanikający deszcz na północy i wschodzie. Przed południem przeważnie sporo chmur. Opady deszczu na północnym - wschodzie i południowym wschodzie. W drugiej części dnia opady będą zanikać. Popada jedynie na Podlasiu. Pogodnie na południu i zachodzie. Na pozostałym obszarze spor chmur. Maksymalnie od 15ºC na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie do 19ºC w regionach zachodnich. Umiarkowany północny wiatr. W niedzielną noc przeważnie pogodnie. Nad ranem więcej chmur i przelotny deszcz w rejonie Zatoki Gdańskiej. W ciągu dnia przeważnie sporo chmur. Przed południem opady deszczu na północy, po południu przelotnie popada na Pomorzu i północno - zachodniej części Kujaw oraz w górach. Może również pokropić na Podlasiu. Maksymalnie od 16ºC w ...
9 VI 2016, 10:38:00 | Kategoria: Prognozy
W czwartek na północy pogodnie. Na południu deszcz i lokalne burze. Chłodniej.
W czwartek znajdziemy się na skraju niżu. Na południu strefa frontu atmosferycznego. Nad obszar kraju napływać będzie chłodniejsza masa powietrza. W ciągu dnia na południu dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Na północy rano mgły, po ich ustąpieniu pogodnie. W regionach środkowych w ciągu dnia sporo chmur i na granicy polsko – niemieckiej możliwy przelotny deszcz. Chłodniej. Od 16ºC na Suwalszczyźnie do 22ºC na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany, podczas burz silniejszy, wiatr z północy.
8 VI 2016, 10:25:00 | Kategoria: Prognozy
W Dzień Dziecka pogoda bez zmian. Nadal sporo chmur, przelotny deszcz, miejscami burze i ciepło.
Nad przeważającą częścią kontynentu europejskiego niż z frontami atmosferycznymi. Tylko w basenie Morza Śródziemnego i na północy wyże. Polska znajdzie się pod wpływem niżu z frontem atmosferycznym. Nadal nad obszar kraju napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze. W ciągu dnia pogodnie tylko na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Na pozostałym obszarze sporo chmur z przelotnymi opadami deszczu. Burze po południu na północy oraz w Sudetach. Temperatura maksymalna około 24 – 26ºC. Chłodniej na Wybrzeżu i w górach około 21ºC. Umiarkowany, podczas burz silniejszy i porywisty, wiatr z południa i ze wschodu.
31 V 2016, 10:23:00 | Kategoria: Prognozy
We wtorek słonecznie, ale burzowo. Nadal ciepło.
We wtorek znajdziemy się pod wpływem pola obniżonego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. W ciągu dnia na zachodzie i południu zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadam deszczu i burzami. Na pozostałym obszarze słonecznie. Maksymalnie przeważnie 23 - 26 stopni Celsjusza. Ciśnienie będzie się wahać. Na barometrach w południe około 1009 hPa. Słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, wiatr ze wschodu i północy.
23 V 2016, 09:54:00 | Kategoria: Prognozy
...
...
Meteopedia
Urządzenie służące do prowadzenia ciągłej rejestracji ciśnienia atmosferycznego.

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne