Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Dla Turystów

...
Pierwszy śnieg
No i doczekaliśmy się pierwszego śniegu. No... może nie wszyscy, tylko ci co na wschodzie. Dzisiaj rano w Terespolu było 12 cm, a padało przez cały dzień, zwłaszcza na Mazurach i Podlasiu.
20 XI 2014, 16:58:00 | Kategoria: Dla Turystów
Czekamy na zimę
Pewnie wszyscy się zastanawiają, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Jak na razie zimy w najbliższych dniach nie należy się spodziewać. Temperatury w dzień od 8 - 10 stopni C na północy do 11 - 14 na południu kraju. I deszczowo, mżysto, mżysto i deszczowo - przynajmniej od niedzieli. Zapraszam do obejrzenia naszej prognozy pogody.
13 XI 2014, 16:55:00 | Kategoria: Dla Turystów
Pogoda barowa
Teraz już tak będzie pewnie co tydzień, aż do pierwszego śniegu. Jak mówi kolega Tomek: pogoda barowa. W taką pogodę należy udać się do baru i zamówić coś co spowoduje wydzielanie endorfiny i serotoniny. Może być z kolorową parasolką, żeby przypominało letnie wieczory :) Pozdrawiam ciepło i zapraszam do obejrzenia najnowszej prognozy na weekend.
6 XI 2014, 17:22:00 | Kategoria: Dla Turystów
Halny: Kasprowy 140 km/h, Bielsko Biała 104 km/h
Zbliżenie do siebie centrów dwóch potężnych układów barycznych, które kształtują pogodę nad Europą sprawia że przez łańcuch górski Karpat Zachodnich i Sudetów przepływa prostopadle strumień powietrza, ten na skutek tzw procesów adiabatycznych generuje wiatr fenowy. Mieszkańcy Podhala i Pogórza mówią wtedy że wieje halny.
5 XI 2014, 09:28:00 | Kategoria: Dla Turystów
Wszystkich Świętych
Prognozowanie pogody w układach wyżowych w czasie zimnej połowy roku przypomina trochę loterię. Mamy za mało danych o tym co się dzieje w atmosferze ponad nami, w warstwie od Ziemi do 1 - 1,5 km, a trzeba coś napisać lub powiedzieć. W poprzednim tygodniu się nie udało. Akurat w sobotę i niedzielę w większej części kraju było pochmurno. Tym razem jest prościej. Polska znajdzie się na skraju układu niżowego z przechodzącym słabo wyrażonym frontem ciepłym. W sobotę będzie pochmurno. Na Pomorzu Warmii i Mazurach może spaść słaby deszcz lub mżawka. Jak na tę porę roku dość ciepło - przymrozki jedynie na wschodzie. W niedzielę może pojawić się trochę słońca i bez opadów. Wszystkim wyjeżdżającym na groby naszych bliskich życzę szerokiej drogi i bezpiecznego powrotu do domu.
30 X 2014, 16:26:00 | Kategoria: Dla Turystów
Norwegia: Zbocze góry Mannen może się oberwać na osiedle.
Procesy endogeniczne wywołane energią wnętrza Ziemi począwszy od wulkanizmu i trzęsień ziemi a skończywszy na procesach górotwórczych trwają od kilkunastu sekund po miliony lat. Tak powstają góry, wulkany, wyspy, uskoki i ryfty. Ich odwrotną, niszczącą stroną są procesy egzogeniczne, będące energią z zewnątrz, która jakby dopełniając koła historii powoli kruszy wyniesione przed milionami lat skaliste góry, początkowo są to głazy, późnej rumowisko aż w końcu żwir i piach. Ów energia niszcząca to erozja wywoływana przez wodę, oddziaływanie słońca, wiatr i temperaturę.
28 X 2014, 11:06:00 | Kategoria: Dla Turystów
Dużo słońca i przymrozki
Taka pogoda będzie już od piątku. Rano kałuże będą ścięte lodem, ale w ciągu dnia Słońce podgrzeje atmosferę do kilku stopni powyżej zera. Idealna pogoda na wycieczki w góry lub spacery do lasu (powinno być dużo zielonek). Zapraszam do obejrzenia naszej prognozy pogody.
23 X 2014, 15:30:00 | Kategoria: Dla Turystów
Weekend: mglista sobota i pogodna niedziela.
W sobotę więcej chmur, rano miejscami gęste mgły, a na Suwalszczyźnie przymrozki. Deszcz tylko w pierwszej częsci dnia na południu. Niedziela ciepła i pogodna, ale wiał będzie dość silny wiatr, w górach halny.
16 X 2014, 17:42:00 | Kategoria: Dla Turystów
To już jesień
Pochmurno z opadami deszczu będzie na Pomorzu. W pozostałej części Polski pogoda przyzwoita i jak na tę porę roku nawet ciepło. Zapraszam do obejrzenia naszej prognozy pogody:
9 X 2014, 17:39:00 | Kategoria: Dla Turystów
Ciepły weekend
Może to już ostatni taki ładny weekend? Warto skorzystać z kilku słonecznych dni. A od wtorku jesienna szaruga...
2 X 2014, 17:24:00 | Kategoria: Dla Turystów
...
Meteopedia
Adwekcja - w meteorologii napływ powietrza nad dany obszar, często główna przyczyna zmian warunków pogody (napływ masy powietrza o innej temperaturze czy też wilgotności). W odróżnieniu od konwekcji zachodzi w płaszczyźnie poziomej.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne