Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Dla Turystów

...
...
Ruch powietrzny wstrzymany
Z powodu wybuchu wulkanu Eyjafjallajokull na Islandii ruch powietrzny w Polsce jest wstrzymany do odwołania.
16 IV 2010, 07:45:44 | Kategoria: Dla Turystów
W Polsce panują dobre lub bardzo dobre warunki narciarskie. Naturalna wysokość pokrywy śnieżnej wynosi od 20 do ponad 30 cm. Najwięcej leży w Białymstoku, blisko 50 cm. Na stokach naśnieżanych wartości te stanowią mniej niż połowę całej pokrywy śnieżnej (ponad 60% to śnieg sztuczny). W najbardziej znanych ośrodkach narciarskich zalega średnio 80-centymetrowa warstwa śniegu. W szczytowych partiach gór leży od 60 do 70 cm białego puchu. W nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę (30.01.2009) przybędzie kolejne kilka, a miejscami kilkanaście centymetrów śniegu, ponieważ nad Polską będzie się przemieszczał bardzo aktywny front atmosferyczny. Okresami opady śniegu będą intensywne. Temperatura powietrza w ciągu dnie będzie się wahała od (-4) do (-2)°C; na szczytach około (-8)°C; tam jednak powieje silny wiatr z południowego-zachodu.
29 I 2010, 12:15:24 | Kategoria: Dla Turystów
Lawiny w Tatrach
Lawina zeszła z tak zwanej Buli pod Rysami w masywie Niżnych Rysów.
30 XII 2009, 13:19:10 | Kategoria: Dla Turystów
Powstanie pierwszy komercyjny kosmodrom
19 czerwca br. oficjalnie rozpoczęto prace nad Spaceport America, pierwszym na świecie komercyjnym kosmodromie przeznaczonym do lotów suborbitalnych. Łączny koszt projektu szacuje się na około 31 milionów dolarów. Powstał on w pracowniach firm URS oraz Foster&Partners. Kosmodrom zlokalizowano w regionie Sierra County w stanie Nowy Meksyk.
27 X 2009, 09:32:44 | Kategoria: Dla Turystów
Inwazja kleszczy w Polsce, winne….? Ocieplenie klimatu
Jednym z nasilających się z roku na rok problemów medycznych w Europie jest kleszczowe zapalenie mózgu (10-12 tys. przypadków rocznie).
22 X 2009, 12:50:01 | Kategoria: Dla Turystów
Prognoza pogody dla turystów
Nadchodzący weekend przyniesie bardzo zmienną pogodę. Na przeważającym obszarze będzie jednak pochmurno. W ciągu dnia będą występowały przelotne, a na południu również ciągłe, opady deszczu. Miejscami przejdą burze. Chłodniej.
24 VII 2009, 13:10:31 | Kategoria: Dla Turystów
Powstanie europejski super-statek badający obszary Arktyki
Sprzęt do wykonywania głębokich wierceń w dnie morskim, trzy śmigłowce oraz wiele specjalistycznej aparatury badawczej znajdzie się na pokładzie budowanego do celów naukowych lodołamacza. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Europejska Fundacja Nauki, w ramach której funkcjonuje Europejska Rada Polarna.
10 VII 2009, 12:48:59 | Kategoria: Dla Turystów
Prognoza pogody na weekend
Najbliższy weekend przyniesie zmienne warunki pogody. W ciągu dnia będzie na ogół pogodnie, jednak miejscami, szczególnie na zachodzie, północnym-wschodzie i południu przybędzie chmur i pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze. Będzie jednak bardzo ciepło.
2 VII 2009, 11:53:46 | Kategoria: Dla Turystów
Prognoza na weekend
W okresie od soboty 30 maja (8:00) do niedzieli 31 maja (20:00) warunki pogody na Pobrzeżach Południowobałtyckich, Pojezierzu Pomorskich i Mazurskim kształtować będzie skraj układu wysokiego ciśnienia z centrum nad Skandynawią i Bałtykiem.
29 V 2009, 13:22:46 | Kategoria: Dla Turystów
Chłodny weekend
Najbliższy weekend będzie chłodny i burzowy.
21 V 2009, 13:28:40 | Kategoria: Dla Turystów
...
...
Meteopedia
Masa powietrza arktycznego kontynentalnego kształtuje się w okolicach Nowej Ziemi, na północy Rosji. Odznacza się z reguły niewielką wilgotnością bezwzględną, m.in. z powodu znacznego wychłodzenia od podłoża (pola lodowe strefy podbiegunowej).
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne