Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Dla Turystów

...
...
Bałtyk - Ciepła środa, ale w nocy deszcz
Jutrzejszy dzień nad polskim wybrzeżem będzie ciepły, ale zwiększy się wyraźnie zachmurzenie, odczuwalny będzie silny wiatr a wieczorem nadejdą opady deszczu.
12 VII 2011, 12:39:00 | Kategoria: Dla Turystów
Środa na Mazurach
12 VII 2011, 10:11:00 | Kategoria: Dla Turystów
Wtorek na Pojezierzu Mazurskim
Wtorek sprzyjał będzie wypoczynkowi na Pojezierzu Mazurskim. Wchodzący nad obszar Polski klin podwyższonego ciśnienia przyniesie przyjemną ciepłą i słoneczną pogodę. Jedynie na wschodnich krańcach kraju mogą wystąpić słabe przelotne opady deszczu, które wraz z strefą frontową niżu znad Skandynawii odchodzą dalej na wschód.Temperatury w dzień powyżej 22 st C w nocy temperatura nie powinna spaść poniżej 14 st C. Wiatr z północnego zachodu słaby do umiarkowanego 3-5 m/s. Temperatura wody w jeziorach stabilizuje się na poziomie 17 – 19 st C. Jedynie wody głębokich jezior otoczonych lasami są nieco chłodniejsze.
11 VII 2011, 12:55:00 | Kategoria: Dla Turystów
Wtorek nad morzem!
Z północnego zachodu nad obszar Polski nasuwa się klin podwyższonego ciśnienia, który związany jest z wyżem znad Wysp Owczych. Z zachodu napłynie chłodniejsze polarnomorskie powietrze. Północno-Zachodni umiarkowany wiatr od morza nie pozwoli więc na szybki wzrost temperatury 17 -19 st C. Temperatura wody na całym wybrzeżu w przedziale 17 – 20 st C, najchłodniej na Wybrzeżu Słowińskim. Zachmurzenie małe lub brak. Ciśnienie 1018 hPa. Indeks UV jest na średnim poziomie 5-tego stopnia.
11 VII 2011, 12:14:00 | Kategoria: Dla Turystów
Weekendowa pogoda dla Bałtyku
Sobota będzie wymarzonym dniem dla wypoczywających nad Bałtykiem.Przez Polskę wędrował będzie układ wyżowy zapewniający nam piękną pogodę niemal w całym kraju. Jak na wybrzeże ciepło, powyżej 22 st C. Wiatr z południa i południowego zachodu. Małe zachmurzenie i dużo słońca powinno zadowolić lubiących wypoczynek na plaży. Pod wieczór zachmurzenie może się jednak zwiększyć. W nocy możliwy przelotny deszcz z burzą. W nocy z soboty na niedzielę przez wybrzeże przemieści się strefa frontu atmosferycznego który przyniesie krótką nocną burzę. Wiatr obróci się i będzie wiał z północnego zachodu i północy obniżając nieco temperaturę powietrza w strefie przybrzeżnej, nadal będzie jednak ciepło. Pojawi się też cumulus związany z bryzą morską. Temperatura Bałtyku w strefie przybrzeżnej w przedziale 17 – 20 st C, a więc wystarczająco ciepła by się pomoczyć.
8 VII 2011, 16:00:00 | Kategoria: Dla Turystów
Weekendowa pogoda dla Mazur
Turystów przybywających na mazurskie jeziora czekać będzie piękna słoneczna sobota z przyjemną 25 stopniową temperaturą. Małe zachmurzenie sprzyjać będzie lubiącym wygrzewanie się na słońcu. Z tą formą wypoczynku nie należy jednak przesadzać gdyż czyste niebo słabo będzie filtrować promieniowanie ultrafioletowe. Wskaźnik tego parametru będzie wysoki co oznacza że należy unikać słońca w czasie jego największej aktywności. Wskazane jest też nakrycie głowy. Niedziela to już pogoda związana z przechodzeniem frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Skanii. W dodatku front ten zafaluje, dlatego też aktywnie zaznaczał będzie się poprzez wzrost zachmurzenia kłębiastego i pojawienie się burz. Te mogą być groźne szczególnie dla żaglarzy. Bardzo ciepło 28-29 st C. Na zachodzie regionu troszkę chłodniej 26-27 st C. Temperatura wody kształtuje się w przedziale 17-19 st C. Jedynie wysunięte bardziej na północny wschód jeziora mają niższą temperaturę ok 16 st C.
8 VII 2011, 15:44:00 | Kategoria: Dla Turystów
Islandia: między ogniem i lodem.
Słyszy się o tej wyspie podczas potężnych erupcji wulkanów paraliżujących przestrzeń powietrzną nad Europą, lub kiedy na mapie pogody prezenter przedstawia nam rozległe obszary głębokich niżów atmosferycznych.
4 VII 2011, 14:50:00 | Kategoria: Dla Turystów
Tybet zamknięty dla turystów
Władze chińskie do 26 lipca zamknęły Tybet dla turystów zagranicznych, już po raz drugi w roku 60. rocznicy "pokojowego wyzwolenia" Tybetu.
4 VII 2011, 12:24:00 | Kategoria: Dla Turystów
Najstarsza restauracja w Paryżu
Najstarsza restauracja w Paryżu to LE PROCOPE. Mieści się ona przy 13 rue de I Ancienne Comedie. Jadali w niej Wolter i Balzac a powstała w 1686 roku. Z czego słynie dziś i czy warto ją odwiedzić?
29 VI 2011, 11:34:00 | Kategoria: Dla Turystów
W oczekiwaniu na deszcz
Islandzki wulkan Eyjafjallajokull w dalszym ciągu wyrzuca do atmosfery pyły wulkaniczne.
18 IV 2010, 21:56:09 | Kategoria: Dla Turystów
...
...
Meteopedia
Najcieplejszy 3-miesięczny okres w ciągu roku (1 czerwca - 31 sierpnia).

Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne