Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności › Pogoda na świecie

...
...
Wyjątkowo mroźny wrzesień w Mongolii i na Syberii
Choć w Polsce jeszcze kalendarzowe lato, a początek jesieni według prognoz zapowiada się obiecującą, to mieszkańcy mieszkańcy niespełna 3 milionowej Mongolii muszą się już zmagać z prawdziwym mrozem.
21 IX 2011, 09:12:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Miliony ludzi zmaga się z suszą w Chinach.
Na południu Chin w prowincji Guizhou 12,6 miliona ludzi zaczyna brakować wody pitnej. W sąsiadującej z Guizhou prowincji Yunnan jest to 8,4 miliona ludzi. Wszystko przez bardzo ubogie opady deszczu, które doprowadziły do najgorszej od 6 dekad suszy.
14 IX 2011, 08:49:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Monsun letni spowodował powódź w Indiach.
Ulewne deszcze trwające od piątku spowodowały gwałtowna powódź w stanie Maharashtra. W Bombaju, zalane zostały setki domów, szkoły i lotnisko, władze ewakuowały dziesiątki ludzi. Zagrożone są również uprawy. W ciągu jednego dnia w Bombaju spadło 180 mm opadów, a w przedmieściu – 230 mm – poinformowała Służba meteorologiczna państwa.
2 IX 2011, 10:22:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Rekordowe opady podtopiły Nowy Jork
Padający niemal bez przerwy przez sobotę niedzielę i poniedziałek deszcz sprawił, że pod wodą znalazło się wiele dzielnic Nowego Jorku. W tysiącach domów zalane są piwnice, a w wodzie utknęło wiele samochodów. Na Manhattanie zamknięto niektóre stacje metra. Woda stoi także na miejskich autostradach, co sprawia, że samochody poruszają się po nich bardzo powoli.W niektórych miejscach istnieje ryzyko osunięcia się ziemi.
16 VIII 2011, 10:06:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Gwałtowne burze przetoczyły się przez Estonię
Gwałtowne burze nie są problemem tylko w Polsce. W środę chmury burzowe nawiedziły Estonię, gdzie wyładowania atmosferyczne i gwałtowny wiatr pozbawił prądu prawie 14 tysięcy gospodarstw domowych. Energetycy w całym kraju pracują nad przywróceniem zasilania w sieci. Najgorzej z dostawami prądu jest w prowincjach Paide, Rapli, Parnu, Viljandi i Rakvere. Przerwanie dostaw prądu spowodowały przede wszystkim powalone przez silny wiatr drzewa, które pozrywały linie energetyczne wysokiego napięcia. Przyczyną uszkodzeń sieci energetycznych były również silne wyładowania atmosferyczne. Państwowe przedsiębiorstwo energetyczne Eesti Energia zaapelowało do mieszkańców o cierpliwość, gdyż mimo iż ekipy pracują całą dobę, to mimo wszystko nie nadążają z naprawami.
29 VII 2011, 09:45:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Upały nękają Stany Zjednoczone
Wysokie temperatury dotykają wielką część środkowych Stanów od granicy z Kanadą do Teksasu.
20 VII 2011, 12:47:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Silne śnieżyce nękają Amerykę Południową
Podczas kiedy na półkuli północnej możemy cieszyć się pełnią lata, południowa część naszego globu znajduje się w przesileniu zimowym. Ta specyficzna pora roku skuteczne utrudnia życie w krajach Ameryki Południowej.
19 VII 2011, 08:52:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Ulewne tropikalne deszcze zalały południe Meksyku
Na południu Meksyku w stanie Oaxaca, przed wodą ucieka 40 tys. ludzi. Wszystko przez padające od dwóch dni tropikalne deszcze, które doprowadziły do wystąpienia z brzegów rzek. Śmiertelne żniwo zebrały też osuwiska i lawiny błotne, kiedy to w portowym mieście Salina Cruz błoto i woda wlały się do pomieszczeń i żywcem pogrzebały dwie osoby. Trzy osoby znajdują się w stanie ciężkim. Deszcz, który spowodował kataklizm ulewnie pada od soboty. Dopiero dzisiaj,czyli w poniedziałek sytuacja ma ulec poprawie, gdyż strefa opadów przesunie się nad Pacyfik. http://www.ssd.noaa.gov/
18 VII 2011, 08:26:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Wielka ulewa w nigeryjskim Lagos
178 litrów na metr kwadratowy spadło w ciągu 18 godzin w największym mieście Nigerii – Lagos. To jest tyle ile przeciętnie spada w Poznaniu od stycznia do maja.
14 VII 2011, 08:56:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
Burza tropikalna Ma-on na zachodnim Pacyfiku
Na zachodnim Pacyfiku tworzy się burza tropikalna, która łatwo rozbudować się może do rozmiarów potężnego tajfunu. We wtorek wieczorem czasu polskiego centrum burzy tropikalnej znajdowało się 920 mil na południowy wschód od Japonii.
13 VII 2011, 13:21:00 | Kategoria: Pogoda na świecie
...
...
Meteopedia
Léon Teisserenc de Bort – francuski meteorolog, który zasłynął jako współodkrywca stratosfery. Rozpowszechniał stosowanie bezobsługowych balonów meteorologicznych. Przez 4 lata, do 1896 roku pełnił funkcję szefa Centrum Administracyjnego Służby Meteorologicznej.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne