Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

...
...
Prognoza pogody na czwartek.
Polska znajdzie się pod wpływem wyżu i frontu atmosferycznego. Rano zanikające mgły na południu. W pierwszej części dnia na Pomorzu zachmurzenie umiarkowane i duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe. Po południu zachmurzenie duże na Pomorzu, gdzie popada deszcz lub mżawka, na Warmii i Mazurach oraz na Suwalszczyźnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Minimalnie od 2ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do (-4)ºC na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Maksymalnie około 1 – 3ºC. Cieplej w rejonie Zatoki Gdańskiej około 4ºC. Słaby okresami umiarkowany południowy wiatr. Wahania ciśnienia. Na barometrach w południe około 1031 hPa.
21 XII 2016, 10:33:00 | Kategoria: Prognozy
Słupy słoneczne nad południową Rosją.
14 grudnia nad regonem Orenburg pojawiło się rzadkie i niezwykle piękne zjawisko – słupy słoneczne.
21 XII 2016, 09:59:00 | Kategoria: Ciekawostki
Biała tęcza nad Szwedzkim jeziorem.
17 grudnia fotograf Göran Strand Östersund zaobserwował nad jeziorem Storsjön piękną białą tęczę.
21 XII 2016, 08:50:00 | Kategoria: Ciekawostki
Prognoza pogody na środę.
W ciągu dnia na na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane po południu wzrastające do dużego, na wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym – wschodzie pod wieczór pogodnie. Maksymalnie około 1 – 2ºC. Cieplej miejscami na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie około 3ºC. Umiarkowany południowo – zachodni wiatr. Ciśnienie będzie się wahać. Na barometrach w południe około 1030 hPa.
21 XII 2016, 05:58:00 | Kategoria: Prognozy
Początek astronomicznej zimy.
Dzisiaj o godzinie 11.43 czasu polskiego rozpocznie się astronomiczna zima. Słońce znajdzie się dokładnie nad zwrotnikiem Koziorożca, czyli na 23,5ºS. Na półkuli południowej jest to najdłuższy dzień w roku, natomiast u nas będzie to najkrótszy dzień w roku. W Warszawie Słońce wstanie o 7.42, a zajdzie o 15. 25, i dzień będzie trwał tylko 7 godzin i 43minuty, zatem będziemy pogrążenie w ciemnościach przez ponad 16 godzin.
21 XII 2016, 05:41:00 | Kategoria: Astronomia
Prognoza pogody na weekend 17 i 18 grudnia 2016.
Na przeważającym obszarze Europy układ wysokiego ciśnienia. Niże z frontami atmosferycznymi nad północną, północno – wschodnią Europą oraz nad Półwyspem Iberyjskim. Warunki pogody nad Polską kształtować będzie początkowo wyż, w późniejszych terminach zatoka niżowa z frontami atmosferycznymi. W sobotę po ustąpieniu porannych mgieł przeważnie dużo słońca. Więcej chmur na północy i wschodzie. Minimalnie od 0ºC w rejonie Zatoki Gdańskiej do około (-6)ºC na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Maksymalnie od 0ºC na wschodzie do 1 – 2ºC na pozostałym obszarze. Słaby wiatr z zachodu. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1035 hPa. W niedzielę przed południem na północy i zachodzie zachmurzenie całkowite z opadami deszczu. Na Podlasiu deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu w całym kraju pochmurno. Na północy i zachodzie opady deszczu, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu niewielkie przejaśnienia. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Lubelszczyźnie i południu Mazowsza możliwe ...
16 XII 2016, 10:33:00 | Kategoria: Prognozy
Prognoza pogody na piątek.
W ciągu dnia na południowym – wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Bez opadów. Temperatura maksymalna od (-1)ºC na wschodzie do 3 ºC na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku. Słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Ciśnienie będzie się wahać. Na barometrach w południe około 1036 hPa.
16 XII 2016, 08:40:00 | Kategoria: Prognozy
Dziwna kulista chmura nad Japonią.
W poprzednim tygodniu w Japonii sfotografowano niezwykłą chmurę o kształcie kuli. Fotograf, nad miastem Fujisawa na południe od Tokio, zauważył kulistą chmurę, która zaraz po sfotografowaniu zaczęła tracić swój kształt i całkowicie zniknęła.
16 XII 2016, 07:53:00 | Kategoria: Ciekawostki
Burze mogą powodować śmiertelne ataki astmy.
Najczęściej negatywne skutki burzy kojarzą nam się z uderzeniem pioruna, silnym wiatrem czy intensywnym deszczem, które mogą doprowadzić do zniszczenia mienia lub śmierci ludzi.
9 XII 2016, 11:48:00 | Kategoria: Ciekawostki
W weekend ciepło, ale deszczowo i wietrznie.
Nad południowa i zachodnią Europą układ wyżowy. Na pozostałym obszarze niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się pod wpływem niżu z frontami atmosferycznymi. Nad obszar kraju napływać będzie ciepła i wilgotna masa powietrza. W sobotę w ciągu dnia w całym kraju pochmurno. Opady deszczu, które okresami na północy będą intensywniejsze, ominą tylko regiony południowe. Temperatura minimalna od 8ºC na Pomorzu do 4 – 2ºC na południu. Maksymalnie od 6ºC na Podkarpaciu do 10ºC na Dolnym Śląsku. Silny okresami porywisty wiatr z zachodu. Spadek ciśnienia. Na barometrach w południe około 1015 hPa. W niedzielę w ciągu dnia w całym kraju pochmurno z okresowymi opadami deszczu lub mżawki. Minimalnie od 7ºC w regionach północnych do 3ºC na południowym – wschodzie. Maksymalnie od 4ºC na Podkarpaciu do 8ºC na Pomorzu Zachodnim. Nadal silny okresami porywisty zachodni wiatr. Ciśnienie zacznie rosnąć. Na barometrach w południe około 1008 hPa.
9 XII 2016, 10:22:00 | Kategoria: Prognozy
...
...
Meteopedia
Podobnie jak obserwowaliśmy to przy powstawaniu bryzy Słońce nierównomiernie ogrzewa powierzchnię całej Ziemi. W Afryce jest gorąco, na biegunach zawsze panuje mróz.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne